Some Carbon

SKDM VE ETS’YE GEÇİŞ SÜRECİNE UYGUN AKREDİTE PROJELER

SKDM(Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması) ve ETS(Emisyon Ticaret Sistemi) geçiş sürecinde farklı sektörlerin de-karbonizasyon ve karbon azaltım tesislerinin fizibilitesi çıkartılarak projelendirilmesi sağlanır.

FULL SERVİS PROJEDEN İMALATA KARBONDİOKSİT ÇÖZÜMLERİ

Proje fizibilitesinden sertifikasyona kadar inovatif karbondioksit dönüşüm projeleri uygulanır.

ONAYLANMIŞ TEKNOLOJİSİ İLE BİRLİKTE AB VE ULUSAL ÇOKLU ARGE FAALİYETLERİNİN YÜRÜTÜLMESİ

Some Carbon, 20’den fazla ulusal ve uluslararası başarı ve 10’dan fazla özel sektör ve devlet kurumu ile işbirliği ile başarısı kanıtlanmış Ar-Ge faaliyetlerini sektör bazlı yürütmektedir.

Küresel Karbon Projesi (GCP) verilerine göre dünyada kişi başına düşen

eşdeğer karbondioksit emisyonu 6.3 tondur.Bu kapsamda geliştirmekte olduğumuz Karbon emisyonları ile metanol eldesi projesi ile yılda 250.000 ton Karbondioksit atmosfere gitmeden yok edilebilecektir.

”Dünyayı dönüştürmeye karbondioksitten başladık.”

Some Carbon ile Bacadan Çıkan Ekonomi Modeli!

CCUS(Karbon Yakalama, Kullanma ve Depolama) kapsamında geliştirilmekte olan karbon depolama çalışmalarının bile henüz yeterli teknolojik seviyesine ulaşamadığı günümüzde, Some Carbon, uluslararası karbon vergilerinden şirketleri kurtarabilecek ve bunun üzerine kendi emisyonlarından kendi katma değerli ürün ve yakıtlarını üretebilecekleri tesisleri tasarlar, projelendirir ve hayata geçirir.

KARBONDİOKSİT

SKDM kapsamındaki ön görülen vergilendirme sistemi 88-100 USD/ton karbondioksit olması nedeniyle endüstriyel  tesisler ihracat ve ithalat bakımından ciddi riskler ile karşı karşıya!

E-METANOL

Bacadan çıkan sentez gazı karbondioksiti kullanılarak üretimi sağlanılan e-metanol, kimya, enerji ve ilaç gibi birçok sektörde çok değerli bir üründür.Özellikle metanol adası projesi ile büyük bir tanınırlık yakalanmıştır.

AMONYAK

Atık karbondioksitten çıkan çoğunlukla kimya ve kimya endüstrisinde değerli yan ürün olarak kullanılmaktadır.

ETANOL

Isıl değeri oldukça yüksek olan ve yakıldığında yüksek enerji açığa çıkaran bir alkol olan etanolün atık karbondioksitten dönüşümü sağlanabilir.

EĞİTİMDEN,PROJELENDİRMEYE,İMALATA VE SERTİFİKASYONA

KARŞINIZDA SOME CARBON İNOVASYON EKİBİ !

2021 yılından günümüze gerçekleşen eğitimler,projeler ve inovasyonlar ile yeşil büyümeye katkı veriyoruz!

EĞİTİM

Sürdürülebilir Konferanslar kapsamında sektörlerin önemli insanları ile haftalık olarak bilinçlendirme eğitimleri devam etmektedir.

PROJE

3 Adet Pilot tesis çalışması ve 2 adet uluslararası proje konsorsiyumu ile Ar-ge faaliyetlerini sanayi iş birlikleri ile güçlendirildirilmiştir.

GİRİŞİMCİLİK

Kazanılan 20 den fazla ödülü ve çok önemli hızlandırma programınlarındaki başarıları ile ülkemizin yerli ve milii karbon teknoloji şirketi olmuştur.

ÖNCÜ ve MİLLİ

CCUS Kapsamında ülkemizde tek yerli Ar-geyi yürüten ve farklı sektörler ile işbirliği yaparak günden güne Milli teknolojiye katkı artmaktadır.

Referans Şirketleri

Gerçekleştirilen işbirlikleri ve proje kapsamında ilerlenilen firmalara yer verilmiştir.

Some Carbon Ekibi

İşte karşınızda alanında sektör deneyimlerine ve multi-disipliner çalışma disiplinine sahip Some Carbon ekibi! 

Doğan ÇİÇEK

CTO & R&D 

Serhat Can BAYAR

COO & CEO

Osman KAZI

CFO & Design Chief

Mert Onur İrtem

Designer

Bize Ulaşın!

Yeşil Bir Dünya’ya giden bu yolda bize sorularınız,iş birlikleri istekleriniz ve her türlü destekleriniz için sizleri bekliyor olacağız.

[mesmerize_contact_form shortcode=”contact-form-7 id="a2402af" title="eklenti ana sayfa"”]