Kurumsal Yapı ve Projeler

Some Carbon, endüstriyel karbondioksit emisyonlarının alternatif yakıt ve katma değerli ürünlere dönüştürülmesinde çevresel teknolojileri ile birlikte projelendirme ve endüstriye entegre Ar-Ge hizmetleri sunan bir şirkettir.

SKDM(Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması) ve ETS(Emisyon Ticaret Sistemi) kapsamında karbon vergilendirmesine geçiş sürecinde sanayi kuruluşlarına tam karbondioksit çözüm ortağıdır.

Endüstriyel karbondioksit emisyon problemlerinizi yerinde mevcut durum tespitinden başlayarak tüm sürecinizi yönetmenize yardımcı olan bir hizmet ağını paydaşlarına sunmaktadır. Projelendirme, teknik ve proje danışmanlığı, scale-up koordinasyonu ve imalat gibi kapsamlı bir hizmet sürecini tek çatı altında toplamıştır.

Ulusal ve uluslararası kazanılan bir çok başarı ve devam eden karbondioksit dönüşüm entegrasyon çalışmalarıyla teknolojisini kanıtlamıştır.

Türkiye’de resmi kurumlarca tanınan karbon tutma, yakalama ve dönüştürme (CCUS) alanında çalışan tek Ar-Ge ve danışmanlık firmasıdır.

Projeler

15 Nisan 2022 yılından – 17 Haziran 2022 Tarihleri arasında Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi ile yapılan ortak çalışmaların Referans Mektubu

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile birlikte Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde gerçekleşen deprem sonrası atık dönüşümü ve raporlanması projesinde firmamız projenin saha koordinatörü olarak 2 ay boyunca hizmet vermiştir.

Samsun Teknopark ile imzalana protokol ile Samsun merkezli geliştirilecek olan Sürdürülebilirlik temalı eğitim ,proje ve danışmanlık hususlarında iş birliği sağlanmasına karar alınmıştır.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ile gerçekleştirilen ve Tüpraş,Socar ,Baştaş Çimento,Zorlu Enerji ,Akçansa ,Bor Çelik gibi paydaşlarla gerçekleşen Karbon tutma,depolama ve dönüştürme(CCUS) alanındaki 8 haftalık projeye katılan tek girişim olmuştur.

CO2 Hub isimli Avrupa Birliği Eurogia ve Tubitak Sayem programları için hazırlanan projede process tasarımı ve yapımı konusundaki hizmetlere partnerlik yapılmakdır.